facebook instagram
Napisz do mnie

ANALIZA KOLORYSTYCZNA

Czym jest analiza kolorystyczna?

Analiza kolorystyczna to proces doboru korzystnych dla urody kolorów przy pomocy chust garderobianych, którego celem jest określenie Twojego typu kolorystycznego. Wyróżniamy cztery typy kolorystyczne odpowiadające porom roku: wiosna, lato, jesień, zima. Istnieje także podział na dwanaście typów kolorystycznych, ale ten pierwszy jest według mnie bardziej intuicyjny i zarazem łatwiejszy w codziennym zastosowaniu.

Jak przebiega analiza kolorystyczna ze stylistką?

Zaczynam od ustalenia czy masz typ urody o ciepłym, czy o zimnym odcieniu, a więc określenia Twojej tonacji. To bardzo ważny etap, ponieważ prawidłowo dobrany odcień podkreśla urodę, łagodzi rysy, a nawet odmładza. Przy źle dopasowanym skóra staje się szara, traci blask, cienie pod oczami i niedoskonałości są bardziej widoczne. Gdy już zweryfikuję rodzaj tonacji, przy pomocy chust garderobianych oraz specjalnych ram kolorystycznych decyduję, czy jesteś wiosną, latem, jesienią czy zimą. Na koniec dobieram optymalną paletę barw dla Ciebie. To również moment przekazania wiedzy na temat łączenia kolorów i nauka trików, które ułatwią Ci codzienne ubieranie się.
Analiza kolorystyczna nie jest ograniczona limitem czasu, zazwyczaj jej czas trwania wynosi około 1-1,5 h.
Cena usługi
249 PLN brutto

Co zyskasz dzięki analizie kolorystycznej?

  • paletę barw dobraną do Twojego typu urody
  • wiedzę na temat łączenia kolorów
  • umiejętność doboru kosmetyków do makijażu
  • zniżkę 10% na przegląd szafy

Przygotowanie do analizy kolorystycznej

Aby przygotować się do analizy kolorystycznej, wystrzegaj się samoopalacza minimum 2 tygodnie przed wizytą stylistki. W dniu spotkania, które najlepiej przeprowadzić w warunkach domowych i zadbać o naturalne światło, musisz zmyć makijaż oraz zdjąć biżuterię z okolic twarzy. Jeśli chodzi o strój, nie ma absolutnie żadnych wymagań, gdyż chusta garderobiana skutecznie zakryje górny element garderoby.

Analiza kolorystyczna ma sens

Istnieje wielu przeciwników analizy kolorystycznej, zarzucających jej brak elastyczności i ograniczanie się do wybranej palety barw. Jestem jednak zdania, że przy odpowiednim podejściu analiza kolorystyczna daje nam wiele możliwości. Owszem, rekomenduje najbardziej korzystne kolory dla danego typu urody, ale też pozwala na zabawę z nimi.
Pamiętaj, każdy kolor Ci pasuje. Moją rolą jako stylistki jest wybrać odpowiedni odcień.

Zainteresowała Cię moja oferta?